LAJMI I FUNDIT:

“Nuk mori doping me qëllim”, Deschamps i del në mbrojtje Pogbas

“Nuk mori doping me qëllim”, Deschamps i del në mbrojtje Pogbas

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Francës, Didier Deschamps ka thënë se nuk beson që Paul Pogba ka marrë doping me qëllim.

Mesfushori i kombëtares franceze dhe Juventusit u suspendua për katër vite të enjten pasi testi i dytë rezultoi pozitiv për substancën e ndaluar testosteron.

Pogba u pezullua fillimisht në shtator pasi rezultoi pozitiv pas fitores 3-0 të Juventusit ndaj Udineses në hapjen e sezonit të Serie A më 20 gusht.


“Jam i pikëlluar, i tronditur dhe i zemëruar që më është hequr gjithçka që kam ndërtuar në karrierën time si lojtar profesionist. Si pasojë e vendimit të shpallur, do të ankimoj në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv”, ka thënë Pogba pas dënimit.

Pogba thyen heshtjen pas ndalimit prej katër vitesh për doping
Lexo po ashtu Pogba thyen heshtjen pas ndalimit prej katër vitesh për doping

Nuk ka vonuar shumë dhe njerëz të sportit i kanë dalë në mbrojtje Pogbas. Njëri nga ta është edhe trajneri i Francës, Deschamps.

“Në asnjë moment nuk mund ta imagjinoj se Paul kishte qëllimin dhe dëshirën për të dopinguar. Unë e njoh mirë atë, e di që kjo nuk është fare në gjendjen e tij të vetëdijes”.

“Tani, këtu janë faktet dhe çfarë zbulojnë dy mostrat e marra. Prania e një hormoni të paligjshëm është e padiskutueshme”, ka thënë trajneri francez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Mendes ia ofroi Perezit një top lojtar, presidenti i Real Madridit e refuzoi menjëherë

Mendes ia ofroi Perezit një top lojtar, presidenti i Real Madridit e refuzoi menjëherë

La Liga
Kalo në kategori