LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Wolverhampton 0-1 Tottenham, Lloris e mbajti portën të paprekur

Notat e lojtarëve: Wolverhampton 0-1 Tottenham, Lloris e mbajti portën të paprekur
(Foto: Twitter/Tottenham Hotspur)

Tottenham Hotspur e ka fituar edhe ndeshjen e dytë sezonale në po aq xhiro, duke triumfuar në udhëtim te Wolverhampton Wanderers.

Spursave u ka mjaftuar një gol në Molineux Stadium për të arkëtuar pikë të plota në javën e dytë të Ligës Premier në sezonin 2021/2022.


Vlerësimi më i lartë te Tottenhami ka shkuar për portierin Hugo Lloris, i cili e mbajti rrjetën të paprekur. Qendërmbrojtësit Davinson Sanchez dhe Eric Dier, po ashtu kanë bërë paraqitje të mirë te skuadra mysafire.

Dy ndeshje, dy fitore – Tottenhami triumfon ndaj Wolverhamptonit
Lexo po ashtu Dy ndeshje, dy fitore – Tottenhami triumfon ndaj Wolverhamptonit

Ndërkaq, mesfushori Wolves, Ruben Neves, ka marrë notë të lartë, sikurse edhe Adama Traore.

Më poshtë është vlerësimi i plotë i lojtarëve nga SofaScore për ndeshjen Wolverhampton Wanderers 0-1 Tottenham Hotspur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

La Liga
Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Superliga
Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

La Liga
Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Superliga
Kalo në kategori