Franca e ka mposhtur Spanjën me rezultat 2-1, për të fituar kështu trofeun e Ligës së Kombeve.

Golat për Gjelat i shënuan Karim Benzema dhe Kylian Mbappe, ndërsa për Furinë e Kuqe shënoi Mikel Oyarzabal.

Franca ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.08, me Spanjën që u vlerësua 6.80.

Trofeu shkon në duart e Gjelave: Franca mposht Spanjën në fundin dramatik të finales së Ligës së Kombeve Trofeu shkon në duart e Gjelave: Franca mposht Spanjën në fundin dramatik të finales së Ligës së Kombeve

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Paul Pogba që u notua me 7.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Pablo Fornals që u vlerësua me 6.3.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: