LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Rennes 1-1 PSG, Navas me vlerësim të lartë

Notat e lojtarëve: Rennes 1-1 PSG, Navas me vlerësim të lartë
(Foto: Instagram/keylornavas1)

Rennes dhe Paris Saint-Germain janë ndarë baras në ndeshjen e xhiros së 36-të në kampionatin francez.

Reklama

Ky barazim e ka lënë kampionin në fuqi të Ligue 1 me tri pikë prapa liderit Lille kur kanë mbetur edhe dy xhiro deri në mbyllje të sezonit.

Duke qenë rezultati i barabartë, edhe notat mesatare të dy skuadrave janë të përafërta.

PSG bën hap fals në garën për titull, barazon ndaj Rennes
Lexo po ashtu PSG bën hap fals në garën për titull, barazon ndaj Rennes

Asistuesi Benjamin Bourigeaud është vlerësuar te vendasit, kurse Keylor Navas ka marrë notën më të lartë në takim.

Julian Draxler dhe Colin Dagba kanë marrë vlerësimet më të ulëta në këtë sfidë.

Më poshtë, SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të të gjithë lojtarëve. /Telegrafi/