Real Madridi e ka mposhtur Osasunan në javën e gjashtë të La Liga-së me rezultat 2-0.

Golat në këtë takim u shënuan nga Vinicius Junior në minutën e 36-të dhe Rodrygo (72’), për t’u bërë kështu lider të ligës me 14 pikë.

Los Blancos ishte skuadër më e mirë në fushë derisa morën notën e përgjithshme 7.21, ndërsa Osasuna kishte vlerësimin 6.19.

Real Madrid vs Osasuna (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Lojtarët më të dalluar në këtë takim ishin sulmuesi brazilian dhe Toni Kroos, që morën notën 8.1, shkaku i golit dhe asistimit të bërë.

Në anën tjetër, lojtari me paraqitjen më të dobët në këtë ndeshje ishte sulmuesi i mysafirëve, Marc Cardona me vlerësimin 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Real Madridit (Foto: Whoscored)

Notat e lojtarëve të Osasunas (Foto: Whoscored)

/Telegrafi/