Roma e ka humbur ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Evropës nga Ludogorets Razgrad në Huvepharma Arena.

Megjithëse, vendasit e fituan ndeshjen, falë angazhimit të mysafirëve, notat mesatare të dy skuadrave janë të përafërta.

Olivier Verdon e Anton Nedyalkoc në njërën anë dhe Bryan Cristante në anën tjetër, i kanë marrë notat më të larta në këtë sfidë.

Ludogorets merr fitore të rëndësishme ndaj Romës Ludogorets merr fitore të rëndësishme ndaj Romës

Sulmuesi vendas, Thoago dhe portieri mysafir, Mile Svilar, i kanë marrë notat më të ulëta.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve në ndeshjen Ludogorets Razgrad 2-1 Roma. /Telegrafi/