Manchester United ka fituar 1-0 ndaj Crystal Palaces në kuadër të javës së 15-të në Ligën Premier.

Golin e vetëm në këtë përballje e shënoi Fred në minutën e 77-të nga një asistim i Mason Greenwood.

Manchester United ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.09, me Crystal Palacen që u vlerësua 6.78.

Rangnick e fillon me fitore aventurën te United - Djajtë e Kuq fitojnë minimalisht ndaj Crystal Palaces Rangnick e fillon me fitore aventurën te United - Djajtë e Kuq fitojnë minimalisht ndaj Crystal Palaces

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte pikërisht Fred që shënoi golin e fitore dhe u notua me 8.0.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Michael Olise, që u vlerësua me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: