Liverpooli e ka mposhtur Chelsean në Superkupën e Evropës vetëm pas penalltive (5-4) pasi ndeshja në kohën e rregullt është mbyllur 2-2.

Një ndeshje e bukur ku nuk munguan golat dhe rastet e shumta të shënimit.

Koha e rregullt u mbyll 1-1, ndërsa vazhdimet 2-2, duke bërë që penalltitë ta vendosin fituesin, e që në fund i buzëqeshën Liverpoolit (5-4).

Liverpool – Chelsea . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Lojtari më i dalluar i ndeshjes pa dyshim ishte Sadio Mane që shënoi dy herë për të kuqtë.

Mane u notua me 9.0 për këtë paraqitje fenomenale.

Top 5 lojtarët e vlerësuar

Chelsea kishte pastaj dy lojtarë të mirë si Pedro dhe N’Golo Kante me notën 8.2.

Joel Matip ishte i dalluar te Liverpool me 7.9 dhe Emerson te Chelsea me 7.8. /Telegrafi/


Notat e Liverpool:

Notat e Chelseat: