LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Inter 3-1 Roma, Lukaku me asistim dhe gol

Notat e lojtarëve: Inter 3-1 Roma, Lukaku me asistim dhe gol
(Foto: Twitter/Inter)

Edhe pse pa ndonjë objektiv, Interi e ka mposhtur Romën (3-1) në ndeshjen e xhiros së 36-të në Serie A.

Duke qenë ekipi më i mirë në fushë, vendasit kanë marrë vlerësim mesatar më të mirë se mysafirët.

Romelu Lukaku dhe Marcelo Brozovic janë më të vlerësuarit te Nerazzurrët, derisa Henrikh Mkhitaryan dhe Edin Dzeko kanë marrë notat më të larta te Giallorossët.

Vlerësimi më i ulët ka shkuar për portierin e Romës, Daniel Fuzato, derisa paraqitje jo të mirë ka pasur e gjithë mbrojtja mysafire.

Më poshtë është vlerësimi i plotë i lojtarëve të Interit dhe Romës i realizuar nga SofaScore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

Ligue 1
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori