LAJMI I FUNDIT:

Interi nuk e fal Romën

Interi nuk e fal Romën
(Foto: Twitter/Inter)

Interi nuk e ka falur Romën në ndeshjen e xhiros së 36-të në Serie A duke e mposhtur me rezultat 3-1 në Giuseppe Meazza.

Reklama

I asistuar nga Matteo Darmian, Marcelo Brozovic e zhbllokoi rezultatin për Nerazzurët në minutën e 11-të të takimit.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi goli i dytë për zikaltrit. Romelu Lukaku asistoi për Matias Vecino dhe ky i fundit ishte i saktë (20’).

(Foto: Twitter/Inter)

Giallorossët u kthyen në lojë me golin e Henrikh Mkhitaryan (31’), i cili u asistua nga Edin Dzeko.

Megjithatë, në pjesën e dytë, nikoqirët shënuan edhe një gol përmes Lukakut (90’) duke e fituar ndeshjen. Asistues ishte Achraf Hakimi, i cili e kreu gjithë punën dhe e priti arritjen e belgut.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Derisa Interi është shpallur kampion javë më parë dhe ka siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve, Roma mbetet në zonën e Ligës së Evropës me dy pikë më shumë se Sassuolo që pësoi nga Juventusi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori