LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Inter 2-1 Lazio, Bastoni me vlerësim të lartë

Notat e lojtarëve: Inter 2-1 Lazio, Bastoni me vlerësim të lartë
(Foto: Twitter/Inter)

Interi i ka marrë pikët e plota në përballjen e javës së 21-të në Serie A kundër Lazios.

Reklama

Nerazzurrët bënë paraqitje më të mirë në Giuseppe Meazza, ashtu që kanë marrë notë mesatare më të lartë se Biancocelestët.

Me gol dhe asistim, Alessandro Bastoni (8.4) ka marrë vlerësimin më të lartë në ndeshje, derisa nota më e ulët te zikaltrit ka shkuar për portierin Samir Handanovic (6.0).

Interi vazhdon me fitore, mposht Lazion dhe rikthehet në krye
Lexo po ashtu Interi vazhdon me fitore, mposht Lazion dhe rikthehet në krye

Qendërmbrojtësi Luiz Felipe (7.6) ka marrë notën më të lartë te mysafirët, ndërsa nota më e ulët ka shkuar për Toma Basic (6.2).

Dy shqiptarët, Thomas Strakosha (6.4) dhe Elseid Hysaj (6.5), kanë marrë vlerësime të përafërta.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Inter 2-1 Lazio. /Telegrafi/