LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Bayer Leverkusen 0-0 Roma: Rui Patricio hero i romakëve

Notat e lojtarëve, Bayer Leverkusen 0-0 Roma: Rui Patricio hero i romakëve

 Bayer Leverkusen nuk ka mundur ta mposht Romën në ndeshjen e dytë, duke barazuar 0-0, rezultat që i dërgoi italianët në finalen e Ligës së Evropës.

Reklama

Ndeshjen e parë e kishin fituar italianët në Olimpico me rezultat 1-0.

Gjermaët edhe pse tentuan disa herë nuk arritën të shënonin dhe për këtë më meritori ishte Rui Patricio me notën 8.0.

Te Bayern më i miri ishte Edmond Tapsoba me notën 7.6.

Më i dobëti në fushë ishte Tammy Abraham me notën 6.1.

Notat e lojtarëve të Bayerit dhe Romës

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori