Barcelona ishte bindëse në triumfin prej 4-1 kundër Huescas në ndeshjen e xhiros së 27-të të La Ligas.

Reklama

Me paraqitjen bindëse, Blaugranët kanë marrë notë mesatare shumë më të lartë (7.04) në raport me ekipin kundërshtar (6.13).

Me dy gola dhe një asistim, Lionel Messi (10) ishte pa konkurrencë në këtë sfidë, derisa portieri i Huescas, Alvaro Fernandez (4.7) ka marrë notën më të ulët.

Gola të bukur dhe fitore bindëse e Barcelonës ndaj Huescas Gola të bukur dhe fitore bindëse e Barcelonës ndaj Huescas

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Barcelonës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Huescas (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore