LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Barca 2-2 United, Raphinha më i vlerësuari

Notat e lojtarëve: Barca 2-2 United, Raphinha më i vlerësuari
(Foto: Getty)

Nuk ka pasur fitues në ndeshjen e parë të ‘play-offit’ të Ligës së Evropës në Camp Nou, ndërmjet Barcelonës dhe Manchester Unitedit.

Reklama

Edhe pse ishte rezultati i barabartë, Djajtë e Kuq kanë marrë notë mesatare me një nuancë më të lartë.

Me një gol dhe një asistim, Raphinha e ka marrë vlerësimin më të lartë në këtë takim, ndërsa pas tij është portieri vizitor, David de Gea.

Katër gola dhe nuk ka fitues, Barca dhe Unitedi luajnë baras
Lexo po ashtu Katër gola dhe nuk ka fitues, Barca dhe Unitedi luajnë baras

Për shkak të autogolit, Jules Kounde është lojtari me notën më të ulët te vendasit, derisa te mysafirët Wout Weghorst dhe Aaron Wan-Bissaka.

SofaScore e ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave për ndeshjen Barcelona 2-2 Manchester United. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori