LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Barca 2-1 Real, veçohen De Jong e Busquets

Notat e lojtarëve: Barca 2-1 Real, veçohen De Jong e Busquets
(Foto: Soccrates/Getty Images)

Barcelona ka marrë fitore shumë të rëndësishme përballë Real Madridit në javën e 26-të të La Ligas dhe tashmë e ka thuajse në dorë garën për titull.

Reklama

Blaugranët janë vlerësuar për paraqitje më të mirë dhe kanë marrë notë mesatare më të lartë se Los Blancos.

Mesfushorët katalunas, Frenkie de Jong dhe Sergio Busquets, i kanë marrë vlerësimet më të larta në këtë takim, të pasuar nga portieri mysafir Thibaut Courtois.

Rikthimi sensacional i Barcelonës, Reali tash është 12 pikë prapa
Lexo po ashtu Rikthimi sensacional i Barcelonës, Reali tash është 12 pikë prapa

Në anën tjetër, Raphinha dhe Luka Modric, janë lojtarët me notat më të ulëta, të ndjekur nga Antonio Rudiger e Nacho Fernandez.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave – sipas SofaScore – në derbin Barcelona 2-1 Real Madrid. /Telegrafi/