PSG ka fituar si mysafir i Angers me rezultat 3-0 në kuadër të javës së 33-të në Ligue 1.

Parisienët që mund të shpalleshin kampion nëse Marseille do të dështonte, do ta lënë për javën e  ardhshme festën.

Kylian Mbappe, Sergio Ramos dhe Marquinhos i shënuan golat për PSG në këtë fitore.

Angel di Maria ishte lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 8.5.

Mbappe dhe Marquinhos ishin po ashtu të vlerësuar në këtë takim.

Notat e lojtarëve të Angers dhe PSG

/Telegrafi/