LAJMI I FUNDIT:

Njëzet aktorët që refuzojnë të luajnë në skena me njëri-tjetrin

Njëzet aktorët që refuzojnë të luajnë në skena me njëri-tjetrin
1. Dwayne Johnson dhe Vin Diesel

Pavarësisht se sa i madh është talenti i një aktori, ata ende posedojnë tipare natyrore njerëzore. Ndonjëherë ata mund të kenë keqkuptime, pretendime dhe mosmarrëveshje të përgjithshme me njerëzit e tjerë. Dhe herë të tjera, ata thjesht nuk duan takime me bashkë-yjet e tyre që nga fillimi dhe përfundojnë duke u përfshirë në grindje të ndryshme.

Bright Side ka sjell së fundmi një listë me aktorët e famshëm që hezitojnë të luajnë me njëri-tjetrin dhe që zgjedhin të mos ndajnë me të njëjtën ekran.

1. Dwayne Johnson dhe Vin Diesel

Është e lehtë të supozohet se Dwayne “The Rock” Johnson dhe Vin Diesel janë miqtë më të mirë, pasi ata kanë aq shumë të përbashkëta. Megjithatë, kjo nuk mund të jetë më larg nga e vërteta – ata nuk bashkohen me njëri-tjetrin. Kjo është për shkak të një komenti që Johnson ka postuar në Instagram në vitin 2016, ndërsa ishte duke xhiruar “Fast dhe Furious:, ku ai pretendoi se yjet e tij femra në film ishin të qeshura, por ai nuk mund të thoshte të njëjtën gjë për bashkë-yjet e tij meshkuj. Që atëherë, ata rrallë shihen në ndonjë skenë të përbashkët. Në një intervistë për “Rolling Stone”, Johnson konfirmoi se ata nuk ishin në asnjë skenë së bashku në film, duke e përshkruar atë një “qasje të ndryshme ndaj filmave”.

2. Lena Headey dhe Jerome Flynn

Ju nuk mund të shihni dy të famshmit Cersei Lannister dhe Bronn së bashku në një skenë në “Game of Thrones”. Është edhe më e vështirë për t’i parë ata në të njëjtën hapësirë të kompensuar. Kjo për shkak se në vitin 2002, Headey dhe Flynn ishin një çift. Me sa duket, historia e tyre e dashurisë nuk mbaroi me një shënim të mirë.

3. Julia Roberts dhe Nick Nolte

Julia Roberts dhe Nick Nolte nuk e kanë qenë asnjëherë së bashku në xhirimet e “I Love Trouble”. Dy të famshmit thjeshtë nuk mund të qëndronin pranë njëri-tjetrin – gjë që çoi në ftohjen e marrëdhënieve të tyre. Ata vazhdonin të grindeshin me njëri-tjetrin gjatë xhirimeve. Pas përfundimit të filmave, Roberts dhe Nolte thanë disa fjalë jo shumë të mira ndaj njëri-tjetrit në intervista të ndryshme dhe premtuan se kurrë nuk do të ndajnë kohën e ekranit përsëri. A mund të jetë magjia e emrit të filmit?

4. Bill Murray dhe Lucy Liu

Thuhet se gjatë xhirimeve të “Charlie’s Angels”, Bill Murray kishte kritikuar pa kujdes autoritetin e aktrimit të Lucy Liu, i cili çoi në shpërthimin e zemërimit të tij që prishi marrëdhëniet e tyre. Në vazhdimin e “Charlie’s Angels: Full Throttle”, Murray u zëvendësua nga Bernie Mac.

5. Alyssa Milano dhe Shannen Doherty

Ndërkohë që arsyeja për gjakmarrjen e Alyssa Milano dhe Shannen Doherty mbetet e panjohur, rezultati ishte i lehtë për t’u parë. Mosmarrëveshjet e tyre filluan në xhirimet e “Charmed” në vitet 1990, kur gjërat filluan të vlojnë aq intensivisht dhe tensioni mes tyre u bë aq i fortë, sa Doherty vendosi të largohej nga shfaqja pas sezonit të tretë. Lajm i mirë është se ata janë pajtuar që atëherë, megjithatë, ata ende refuzojnë të filmojnë së bashku.

6. Alec Baldwin dhe Shia LaBeouf

Nuk është në filmi, por në dramën e teatrit Broadway, “Orphans”, Alec Baldwin u sulmua nga Shia LaBeouf për mos mësimin përmendësh të skenarit. “Nëse nuk i thoni vargjet tuaja”, kishte thënë LaBeouf, “unë do të vazhdoj të them rreshtat e mi”, kishte vazhduar ai. Nuk ka gjasa që ne do t’i shohim këta dy në një film apo në një shfaqje të Broadway-t përsëri.

7. Sylvester Stallone dhe Richard Gere

Grindja midis Richard Gere dhe Sylvester Stallone filloi në xhirimet e “Lords of Flatbush”. Arsyeja për mosbesimin e tyre të ndërsjellë nuk dihet – kjo ndodhi. Mosbesimi u rrit kaq shumë sa ata kishin edhe përplasje fizike, duke rezultuar në zëvendësimin e Gere në film. Ata nuk janë shfaqur së bashku në një skenë që atëherë.

8. Julianna Margulies dhe Archie Panjabi

Thashethemet rreth marrëdhënies së ftohtë të aktores kanë qarkulluar deri në vitin 2015, kur Panjabi ka deklaruar se po largohet nga serija e “The Good Vibe”. Ato nuk kishin ndarë një skenë së bashku përgjatë tri viteve të fundit të xhirimeve. Panjabi gjithashtu tha se skena e fundit ku ajo duhej të xhironte me Margulies ishte filmuar veçmas. Një ekran i gjelbër është përdorur për të ndihmuar post-produksionin që të kombinojnë shfaqjet e tyre.

9. George Clooney dhe Russell Crowe

Tensioni midis George Clooney dhe Russel Crowe u zbulua në dhjetor të vitit 2013 kur Clooney deklaroi në intervistën e tij për “Esquire” se Crowe duhej të kërkonte falje për fyerjen ndaj tij. “Ai [Crowe] zgjodhi një luftë me mua. Ai e nisi atë pa asnjë arsye”. Më vonë, Crowe i dërgoi Clooneyt një disk të muzikës së tij së bashku me poezinë e tij si një ofertë paqeje me një shënim duke thënë:”Ishte e gjitha një gabim”. Megjithatë, ende nuk i kemi parë këta dy aktorë në të njëjtën skenë së bashku.

10. James Franco dhe Tyrese Gibson

Grindja midis James Franco dhe Tyrese Gibson filloi në skenë të filmit “Annapolis”. Pas përfundimit të filmave, Gibson deklaroi se ai kurrë nuk do të ndante asnjëherë skenën e xhirimeve me Francon. Kjo ishte për shkak se Franco ishte shumë mizor në grup dhe grushtoi me të vërtetë ndaj Tyrese gjatë skenave të tyre të boksit.

11. Wesley Snipes dhe Ryan Reynolds

Këtë herë ishte Ryan Reynolds i cili pretendonte se nuk do të punonte më me Wesley Snipes. Kjo deklaratë e fortë u bë gjatë filmimit të “Blade: Trinity”. Sipas kastit, Snipes ishte vazhdimisht i relaksuar gjatë procesit të xhirimeve dhe Reynolds kishte për të punuar më së shumti për të bërë marifete e tij në film. Dhe Snipes nuk i ka hedhur poshtë këto pretendime. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina
Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Magazina
I kërkojnë të telefonojë Meritonin për t’ia kërkuar pesë mijë euro borxh, ja si reagon vëllai i Ilnisës në emision

I kërkojnë të telefonojë Meritonin për t’ia kërkuar pesë mijë euro borxh, ja si reagon vëllai i Ilnisës në emision

Magazina
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Egla Ceno thotë se ajo dhe Luizi jetojnë në një pallat: U takuam një ditë në ashensor

Egla Ceno thotë se ajo dhe Luizi jetojnë në një pallat: U takuam një ditë në ashensor

Magazina
Kalo në kategori