LAJMI I FUNDIT:

Njeriu që e ndihmoi të bëhej legjendë e Formula 1 – zbulon detaje shokuese për Michael Schumacherin

Njeriu që e ndihmoi të bëhej legjendë e Formula 1 – zbulon detaje shokuese për Michael Schumacherin

Legjenda e Formula 1, Eddie Jordan ka folur për mikun e tij Michael Schumacher – duke thënë se ai është “aty fizikisht, por jo me vetëdije” pasi misteri rrethon shëndetin e tij.

Reklama

Ish-garuesi 74-vjeçar ndihmoi 22-vjeçarin e atëhershëm që të bëjë debutimin e tij në Çmimin e Madh të Belgjikës në vitin 1991.

Michael do të vazhdonte të thyente të gjitha rekordet – duke fituar shtatë kampionate botërore dhe 91 gara gjatë vozitjes për Ferrari dhe Benetton.

Shpërndahen fotot të Michael Schumacher që nuk janë parë kurrë - fansat nuk u besojnë syve
Lexo po ashtu Shpërndahen fotot të Michael Schumacher që nuk janë parë kurrë - fansat nuk u besojnë syve

Por, legjenda 54-vjeçare nuk është parë për gati 10 vjet pas përplasjes së tij të tmerrshme me ski në vitin 2013.

Ai pësoi një lëndim të rëndë në tru dhe u fut më pas në koma të shkaktuar nga mjekësia.

Eddie Jordan with Michael Schumacher in 1991

Misteri rrethon gjendjen e tij – me familjen që vendosi një rregulla të rrepta se kush mund ta vizitojë atë.

"Tragjedi" dhe "turp" - si u shemb trashëgimia e ndërtuar nga Michael Schumacer në Formula 1
Lexo po ashtu "Tragjedi" dhe "turp" - si u shemb trashëgimia e ndërtuar nga Michael Schumacer në Formula 1

Eddie iu mohua një vizitë për të parë Michaelin – por ka mbajtur kontakte me Mick.

Shefi i F1 tha se dashuria e tij për shtatë herë kampionin e botës “ende vazhdon dhe do ta ndihmoj gjithmonë ndërkohë që unë tani jam në gjendje të marr frymë më lirshëm” në një intervostë për OLBG.

Jordan said his 'love' for Michael 'still lasts' after he gave him his break in F1

Dhe vitin e kaluar, ai zbuloi se djali i tij Mick kishte kontaktuar me të.

Si e tradhtoi ish-shoku i ngushtë Michael Schumacherin, pak çaste nga aksidenti i tmerrshëm me ski
Lexo po ashtu Si e tradhtoi ish-shoku i ngushtë Michael Schumacherin, pak çaste nga aksidenti i tmerrshëm me ski

“Për sa më përket mua, unë u preka nga kjo, sepse nuk mund të jetë e lehtë të dish që babai yt nuk është në gjendje të jetë pjesë e familjes, ai është aty fikizisht, por jo me vetëdije”, deklaroi Jordan.

“Më preku sepse ndjejë shumë për Michael, bëra të pamundurën për ta gjetur, për t’i dhënë shansin e tij të parë, por dashuria për të vazhdon ende dhe do ta bëjë gjithmonë derisa unë jam në gjendje të marr frymë”, shtoi Eddie.

Vitin e kaluar, Jordan zbuloi se gruaja e Michael i kishte ndaluar një vizitë për të parë legjendën e Formula 1 pas aksidentit të tij të tmerrshëm në ski. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Kalo në kategori