LAJMI I FUNDIT:

Si e tradhtoi ish-shoku i ngushtë Michael Schumacherin, pak çaste nga aksidenti i tmerrshëm me ski

Si e tradhtoi ish-shoku i ngushtë Michael Schumacherin, pak çaste nga aksidenti i tmerrshëm me ski

Ish-shoku i Michael Schumacherit një herë u përpoq të shiste fotot e tij në gjendjen e tij të sëmurë për një milion euro në media të ndryshme në të gjithë Evropën.

Legjenda njihet në hapësirën e Formula 1 si një nga pilotët më të mëdhenj në historinë e saj dhe mbajti rekorde të shumta në kohën e pensionimit të tij nga sporti në vitin 2012.

Një vit pasi ai u pensionua nga sporti më i shpejt në botë, Schumacher pësoi një lëndim të trurit pas një aksidenti fatkeq gjatë skijimit në vitin 2013.


Djali i Michael Schumacher, Mick - publikon fotografi me babain e tij, derisa gjendja shëndetësore e legjendës së Formula 1 është ende e turbullt
Lexo po ashtu Djali i Michael Schumacher, Mick - publikon fotografi me babain e tij, derisa gjendja shëndetësore e legjendës së Formula 1 është ende e turbullt

Gjashtë vjet më parë, privatësia e shtatë herë kampionit të botës në Formula 1 u shkatërrua pothuajse pasi një ish-shoku i tij e kryqëzoi atë duke i bërë një foto të neveritshme në gjendjen e tij të sëmurë.

Më pas, ky person u përpoq t’i shiste këto foto kompanive të ndryshme të lajmeve në të gjithë Evropën në vitin 2016, duke i vënë një çmim prej një milion euro për këtë akt të neveritshëm.

Këto imazhe do të ishin të parat që publiku do të kishte parë të Schumacher që nga lëndimi që pësoi në vitin 2013, por për fat të mirë ato nuk u publikuan.

Ishte sekret gjatë gjithë kohës: Por, ish-menaxherja e Michael Schumacher hedh dritë mbi atë se përse nuk po tregohet gjendja e legjendës së F1
Lexo po ashtu Ishte sekret gjatë gjithë kohës: Por, ish-menaxherja e Michael Schumacher hedh dritë mbi atë se përse nuk po tregohet gjendja e legjendës së F1

Prokurorët gjermanë shpjeguan se një “individ i panjohur” qëndronte pas situatës të mjerueshme.

Ata deklaruan se masa ishte “një shkelje e jetës së tij personale” dhe një shkelje përfundimtare e privatësisë së gjermanit tani 54-vjeçar.

Familja e Schumacherit bën jashtëzakonisht mirë për të mbajtur privatësinë e tij që nga dita kur ai u përplas me atë shkëmb që i ndryshoi jetën përgjithmonë.

Postim i çuditshëm në Instagramin e Michael Schumacher - derisa gjendja e tij shëndetësore mbahet e fshehtë
Lexo po ashtu Postim i çuditshëm në Instagramin e Michael Schumacher - derisa gjendja e tij shëndetësore mbahet e fshehtë

Ai u transportua me helikopter në spital dhe përfundimisht u nxor nga koma vitin e ardhshëm, por ai nuk është parë në publik që nga aksidenti.

Është thënë gjithashtu se Michael nuk është i njëjti njeri që ishte dhe, sipas fjalëve të djalit dhe pilotit aktual të F1, Mick, ai është i vetëdijshëm “por në një masë më të vogël”. /Telegrafi/

Michael Schumacher's friend took secret pics & tried to sell for mega money

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Kalo në kategori