LAJMI I FUNDIT:

Ishte sekret gjatë gjithë kohës: Por, ish-menaxherja e Michael Schumacher hedh dritë mbi atë se përse nuk po tregohet gjendja e legjendës së F1

Ishte sekret gjatë gjithë kohës: Por, ish-menaxherja e Michael Schumacher hedh dritë mbi atë se përse nuk po tregohet gjendja e legjendës së F1

Gjendja e Michael Schumacher është mbajtur e fshehtë nga familja e tij për shkak të dëshirës së tij për t’u “zhdukur” kur ai u tërhoq nga garat.

Reklama

Gjermani konsiderohet si një nga pilotët më të mëdhenj të Formula 1, por një aksident me ski në vitin 2013 pothuajse i kushtoi jetën. Menaxherja e Schumacher, Sabine Kehm vendosi të fliste se pse përditësimet kanë qenë të pakta në mars të vitit 2016 – kur ajo iu drejtua mediave.

“Në përgjithësi mediat nuk kanë raportuar kurrë për jetën private të Michael dhe Corinna. Kur ai ishte në Zvicër, për shembull, ishte e qartë se ai ishte një individ privat”, ka thënë ajo.

“Një herë në një diskutim të gjatë, Michael më tha ‘nuk ke nevojë të më telefonosh për vitin e ardhshëm, unë jam duke u zhdukur’. Mendoj se ishte ëndrra e tij sekrete që të mund ta bënte këtë një ditë. Prandaj tani dua t’i mbroj dëshirat e tij në mënyrë që të mos lejoj asgjë të dalë jashtë”.

Schumacher ishte subjekt i një dokumentari të Netflix në vitin 2021, i cili zbuloi më shumë detaje rreth jetës së tij aktuale.

Jean Todt – ish-drejtori i ekipit në Ferrari i cili tani punon si President i FIA – tha për MailSport të dielën: “Ai po lufton. Shpresoj se bota do të jetë në gjendje ta shohë atë përsëri. Kjo është ajo që ai dhe familja e tij po punojnë drejt”.

Gruaja e Schumacher, Corinna, thotë në dokumentar: “Sapo ndjeva se ai është dikush i veçantë”.

“Unë mendoj se ai është thjesht shumë i fortë mendërisht. Jashtëzakonisht i fortë. Ai ende më tregon se sa i fortë është çdo ditë”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Ligue 1
Tifozët e Man Utd tronditën kur e kuptojnë koston e transferimit të Garnachos nga Atletico Madridi

Tifozët e Man Utd tronditën kur e kuptojnë koston e transferimit të Garnachos nga Atletico Madridi

Premier League
Yjet e Kosovës që dominuan në ligat ku luajnë - disa me nga dy trofe

Yjet e Kosovës që dominuan në ligat ku luajnë - disa me nga dy trofe

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori