LAJMI I FUNDIT:

Postim i çuditshëm në Instagramin e Michael Schumacher – derisa gjendja e tij shëndetësore mbahet e fshehtë

Postim i çuditshëm në Instagramin e Michael Schumacher – derisa gjendja e tij shëndetësore mbahet e fshehtë

Llogaria e Michael Schumacher në Instagram u ka thënë fansave se ai do të “vazhdojë të luftojë” ndërsa ka falënderime për ata që ia uruan ditëlindjen.

Reklama

Ikona e Formula 1, i cili është mbajtur larg syrit të publikut nga familja e tij që nga aksidenti tragjik me ski në dhjetor të vitit 2013, mbushi 54 vjeç të martën (3 janar).

Gjermani u rrëzua dhe goditi kokën në një gur teksa bënte ski jashtë pistes në shpatet e Alpeve mbi Meribel të Francës dhe pavarësisht se mbante një helmetë në atë kohë, ai kërkoi një operacion dhe u vendos në koma të shkaktuar nga mjekësia për disa muaj.

Pasi u zhvendos në shtëpi në vitin 2014, Schumacher është ende duke u rikuperuar në Gland të Zvicrës, me personat e afërt që menaxhojnë llogaritë e tij në mediat sociale.

Ata u postuan një fotografi në faqen që ka 1.2 milion ndjekës, duke lënë mbishkrimin: “Faleminderit shumë të gjithëve për urimet e ngrohta të ditëlindjes! Ata vlerësohen shumë #TeamMichael #KeepFighting #KeepFightingMichael”.

Detajet e gjendjes së Schumacher janë mbajtur kryesisht të fshehta, me gruan e tij Corinna që ka kërkuar që jeta e tyre private të respektohet. /Telegrafi/