LAJMI I FUNDIT:

Një vajzë bleu një kotele, por pas 9 muajsh kafsha aq shumë u rrit, sa që mezi e mban në duar

Një vajzë bleu një kotele, por pas 9 muajsh kafsha aq shumë u rrit, sa që mezi e mban në duar

Fotografia e re, Chastity Hobbs është një ithtare e madhe e kafshëve dhe tashmë ka disa mace, një qen dhe një breshkë, por ylli më i madh në rrjetet e saj sociale është macja Kusa.

Ajo nuk është as një vjeç dhe tashmë është aq e madhe sa mezi futet në krahët e kësaj vajze.

Chastity së fundmi ndau një video që tregon se si Kusa u rrit nga një kotele e vogël e bardhë në një “bishë” të madhe në vetëm disa muaj dhe videoja u bë shpejt virale.

“Nuk e kishim idenë se sa e madhe do të bëhej kotelja jonë e ëmbël”, shkroi influencuesja, duke shpjeguar se si Kusa u shndërrua nga një kotele e vogël në një ekzemplar gjigant të një maceje në më pak se një vit.

Ajo që është edhe më magjepsëse është fakti se Kusa do të vazhdojë të rritet deri në moshën katër ose pesë vjeç.

Gjegjësisht, ajo i përket racës Maine Coon, e cila mund të rritet dhe zhvillohet deri në moshën pesë vjeçare, ndryshe nga shumica e racave që ndalojnë së rrituri kur mbushin një vjeç. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Fun
Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Fun
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Krijesa misterioze në një pjesë malore (Video)

Krijesa misterioze në një pjesë malore (Video)

Interesante
Kalo në kategori