Ylli amerikan i muzikës pop, Britney Spears, është duke u hetuar pasi një nga punonjëset pretendoi se ishte goditur nga këngëtarja, sipas raportimeve.

Punonjësja e bëri akuzën pas një mosmarrëveshjeje në shtëpinë e Spears, që duket të ketë ndodhur të hënën.

Avokati i artistes e mohoi akuzën duke e quajtur atë ‘të ekzagjeruar’.

Britney Spears (Foto: Getty Images)

Punonjësja është shprehur se Britney e goditi me një telefon tek duart pas një debati, por sipas policisë dora e saj nuk ishte e lënduar.

Autoritetet ndërkohë u përpoqën të kontaktonin me Spears, por ajo nuk nuk pranoi të fliste me askënd.

Britney Spears fotografohet duke hedhur cigaren jashtë xhamit të veturës pak ditë pasi babai i saj hoqi dorë nga kujdestaria për të Britney Spears fotografohet duke hedhur cigaren jashtë xhamit të veturës pak ditë pasi babai i saj hoqi dorë nga kujdestaria për të

Britney ka qenë në qendër të tabloideve këtë kohë për shkak të çështjes ligjore me të atin, Jamie Spears.

Britney Spears (Foto: Getty Images)

Ky i fundit javën e kaluar ka dhënë dorëheqjen e kujdestarisë ndaj së bijës pas plot 13 vitesh.

Jamie mori nën kontroll jetën e Britneyt pas shqetësimeve për shëndetin e saj mendor në vitin 2008, duke kërkuar titullin ‘kujdestar ligjor’ mbi pasurinë dhe aspekte të tjera të jetës së artistes. /Telegrafi/