Trajneri i Real Madridit , Carlo Ancelotti ngushëlloi Gennaro Gattuson pasi italiani u shkarkua nga Valencia.

Gattuso dhe Valencia u ndanë javën e kaluar. Zyrtarisht, ish-mesfushori italian u largua nga klubi me marrëveshje të dyanshme.

Ancelotti, i cili drejtoi Gattuson në Milan për shumë vite, ngushëlloi ish-lojtarin e tij në një konferencë për shtyp të mërkurën.

Vendi i 14-të në tabelë, Valencia e shkarkon Gattuson Vendi i 14-të në tabelë, Valencia e shkarkon Gattuson

“Shkarkimi është pjesë e punës, duhet ta marrim parasysh”, ka thënë fillimisht Ancelotti në konferencë.

“Mendoj se të gjithë janë përballur me të. Ndoshta, i vetmi përjashtim është Pep Guardiola, por nëse vazhdon të jetë trajner, do t’i ndodhë një ditë. Është pjesë e punës, jam shkarkuar shumë herë, por jam ende këtu. Ka gjëra më të këqija”, përfundoi italiani.

Reklama

Gattuso dhe Ancelotti u takuan në Superkupën e Spanjës në fillim të janarit dhe në prag të ndeshjes, çuditërisht zbuluan se nuk janë më në marrëdhënie të mira duke mos folur me njëri-tjetrin për më shumë se një vit.

Reklama

Ish-mesfushori italian fitoi dy herë Ligën e Kampionëve te Milani nën drejtimin e Ancelottit dhe e zëvendësoi atë si trajner i Napolit në 2019. /Telegrafi/