LAJMI I FUNDIT:

Nicole Kidman flet për ndikimin e izolimit te fëmijët

Nicole Kidman flet për ndikimin e izolimit te fëmijët
(Foto: Instagram/nicolekidman/Glamour)
Reklama

Nicole Kidman ka folur hapur lidhur me ndikimin e pandemisë së coronavirusit te fëmijët e saj dhe si janë përballur të gjithë me mbylljen.

Në një intervistë për versionin britanik të revistës Glamour, aktorja ka thënë se dy vajzat e saj (nga lidhja me Keith Urban) në një mënyrë janë mësuar me mësimin virtual, duke qenë se edhe në të kaluarën kanë udhëtuar vazhdimisht për shkak të punës së prindërve të tyre, ndërsa për shkak të kësaj nuk takohen shpesh me shoqërinë e tyre.


“Meqenëse shpesh udhëtojmë dhe nuk duam të ndahemi, fëmijët tanë janë mësuar që mësimin ta ndjekin online, por ajo që u pengon shumë, është distancimi shoqëror”, ka thënë 54-vjeçarja, e cila ka edhe një djalë dhe një vajzë nga lidhja me aktorin Tom Cruise.

(Foto: Instagram/nicolekidman/Glamour)

Kidman thotë se fëmijët e përjetojnë pandeminë si një pamundësi për të rënë në kontakt me shokët dhe se kjo ndikon shumë në formimin e personalitetit të tyre.

“Një nga gjërat më të vështira është që t’i shohësh fëmijët duke u përmalluar për shoqërinë e tyre”, ka thënë Nicole duke shtuar më tej se edhe asaj kishin filluar t’i mungonin miqtë duke i shikuar përjetimet e fëmijëve të saj.

Sidoqoftë, në një intervistë të mëparshme për Daily Telegraph, Kidman kishte thënë se familja e saj ia doli të qëndronte e shëndetshme gjatë izolimit. /Telegrafi/

(Foto: Instagram/nicolekidman)

(Foto: Instagram/nicolekidman/Glamour)

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
“E kanë parë familja e vet videon”, Santiana në gjendje të rënduar emocionale pasi i dashuri nuk i dha sinjal

“E kanë parë familja e vet videon”, Santiana në gjendje të rënduar emocionale pasi i dashuri nuk i dha sinjal

Magazina
Santiana tregon se si e kishte rrahur një djalë të sëmurë nga zemra, dhe nga stresi kishte pësuar shenja në trup

Santiana tregon se si e kishte rrahur një djalë të sëmurë nga zemra, dhe nga stresi kishte pësuar shenja në trup

Magazina
Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
Kaderi dhe Blerando sjellin humor në shtëpi me imitimin e Bucit dhe Veronës

Kaderi dhe Blerando sjellin humor në shtëpi me imitimin e Bucit dhe Veronës

Magazina
Kalo në kategori