Një tjetër javë në futbollin evropian, një tjetër javë me plotë befasi.

Rezultate befasuse, gola të bukur dhe paraqitje fantastike nga shumë lojtarë, të gjitha këto Squawka i ka përmbledhur në formacionin e javës.

Pjesë e këtij formacioni është edhe shqiptari Blerim Xhemaili, i cili i dha Bolognas fitoren ndaj Torinos me dy golat e tij.

Formacioni i plotë (4-3-1-2): Lee Grant (Stoke City); Cedric Soares (Southampton), Sergio Ramos (Real Madrid), Harry Maguire (Hull City), Erik Durm (Borussia Dortmund); Vicente Iborra (Sevilla), Blerim Xhemaili (Bologna), Hakan Calhanoglu (Bayer Leverkusen); Lionel Messi (Barcelona), Robert Lewandowski (Bayern Munich), Fernando Llorente (Swansea City). /Telegrafi/

Banka rezervë: Albant Lafont (Toulouse), Naldo (Schalke), Ander Herrera (Manchester United), Toni Kroos (Real Madrid), Lorenzo Insigne (Napoli), Edinson Cavani (Paris Saint-Germain), Roberto Firmino (Liverpool).