Gjuetia e Arsenalit për një tjetër mesfushor vazhdon, me Daily Star që pretendon se asi i Milanit, Sandro Tonali është shfaqur si një objektiv për Topçinjtë.

Youri Tielemans i Leicester mbetet opsioni i favorizuar për Mikel Artetën, por një ofertë ndaj kampionëve të Serisë A mund të niset në këtë javë dhe reprezentuesi belg mund të mbetet më pas jashtë liste.

Tonali është aktualisht vetëm në vitin e parë në një kontratë pesëvjeçare, që do të thotë se do të kërkonte një tarifë të madhe transferimi nga Arsenali për të marrë shërbimet e tij.

Megjithatë, vendosmëria e Artetas për të sjellë një mesfushor të ri qendror në Londër përpara mbylljes së tregut të transferimeve do të thotë se një marrëveshje mund të jetë në horizont, me trajnerin e skuadrës së Ligës Premier të prirur për të shtyrë dhe për të blerë një lojtar që thuhet se ka vendosur personalisht.

Reklama
Reklama

Milani do të kërkojë të sjellë dy lojtarë të rinj nëse Tonali lejohet të largohet këtë verë, ndërsa ata përpiqen të ndërtojnë një ekip të ri të aftë për të sfiduar në Evropë.

Mesfushori mbrojtës shënoi pesë gola dhe bëri tre asistime në ligë sezonin e kaluar pasi Milani u kthye në majën e futbollit italian dhe i dha fund një periudhe dominimi nga Juventusi dhe Interi. /Telegrafi/