Newcastle United raportohet se është i interesuara për yllin e Paris Saint-German, Neymar.

Pavarësisht nënshkrimit të një marrëveshjeje të re katërvjeçare vitin e kaluar, e ardhmja e brazilianit besohet të jetë në ajër dhe situata e tij nuk është ndihmuar nga kthesa sensacionale nga Kylian Mbappe për të nënshkruar një marrëveshje të re me klubin.

Duke qenë se francezi tani është figurë kryesore e klubit si brenda dhe jashtë fushës, statusi i Neymar në PSG ka filluar të zbehet dhe një largim mund të jetë në kartat.

Neymar i kundërpërgjigjet ashpër ish-lojtarit të Liverpoolit rreth Topit të Artë Neymar i kundërpërgjigjet ashpër ish-lojtarit të Liverpoolit rreth Topit të Artë

Besohet gjithashtu se braziliani është një problem për drejtorin e ri sportiv të klubit, Luis Campos, pasi ai synon të rindërtojë skuadrën e PSG-së.

Sipas gazetës franceze të lajmeve, L’Equipe, Newcastle do të ishte i interesuar për të transferuar Neymari në Ligën Premier. Jo shumë klube mund të përballojnë të kenë sulmuesin në radhët e tyre për shkak të pagës së tij masive prej 600 mijë eurosh në javë, por Newcastle nën pronësinë e re saudite është një nga disa klube që mund t’i ofrojë atij atë shumë parash.

Janë lidhur edhe emra më të mëdhenj si Liverpool, Manchester United, Manchester City dhe Real Madrid, por mësohet se asnjëri prej tyre nuk po kërkon të bëjë një ofertë konkrete për të sjellë Neymarim në klubet e tyre përkatëse.

Situata me lojtarët e Barcelonës, Messi dhe Neymar për para te PSG, Dembele, Mbappe dhe Real Madridi - Laporta me deklarata bombastike Situata me lojtarët e Barcelonës, Messi dhe Neymar për para te PSG, Dembele, Mbappe dhe Real Madridi - Laporta me deklarata bombastike

Ish-klubi i tij, Barcelona mund të jetë një opsion, këtë ka thënë presidenti Joan Laporta për Neymar.

“Kush nuk e do Neymar? Ai është lojtar i jashtëzakonshëm”, kishte thënë ai në një intervistë pak ditë më parë.

Pavarësisht se PSG është i hapur për të shitur atë, besohet gjithashtu se Neymar nuk po kërkon aktivisht të largohet, ai është i vendosur të fitojë më shumë trofe me klubin e Parc des Princes, veçanërisht Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/