LAJMI I FUNDIT:

Netflix me serial të frymëzuar nga humbja e Hillary Clintonit në zgjedhjet e vitit 2016

Netflix me serial të frymëzuar nga humbja e Hillary Clintonit në zgjedhjet e vitit 2016

Netflix po hedh në treg një seri të re dramash të frymëzuar nga oferta e pasuksesshme e Hillary Clintonit në vitin 2016 për presidente të SHBA-së, raporton BBC News.

Reklama

Seriali do të bazohet në kujtimet e shkruara në “Chasing Hillary” të autorit Amy Chozick, i cili mbuloi zgjedhjet si reportere e “New York Times”. Vajzat në serinë e autobusëve, të quajtur “Vajzat në autobus”, do të ndjekin katër gazetare femra pas kandidates fiktive për president.

Netflix ka fituar të drejtat për të shfaqur shkrimet e librit të një gazetareje të njohur amerikane pas një lufte të ashpër me shërbimet rivale. Kompania deklaroi se seria “do të ndjekë çdo lëvizje të kandidatëve të dështuar presidencialë, duke u përqendruar posaçërisht në miqësi, dashuri dhe skandale gjatë gjithë fushatës”.

Chasing Hillary përshkroi New York Magazine si “një lloj ditari të Bridget Jones që tregon saktësisht atë që i nevojitet”.

Së bashku me Julie Plec, producent ekzekutiv i “The Vampire Diaries”, Amy Chozick gjithashtu do të bashkë-shkruajë skenarin dhe do të jetë producent ekzekutiv i “Girls in Bus”.

Emri i serialit është në të vërtetë një rishikim i titullit të librit të vitit 1972 “Djemtë në autobus”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

Magazina
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Magazina
I dyshuari për vrasjen e Tupac Shakur del në gjykatë

I dyshuari për vrasjen e Tupac Shakur del në gjykatë

Magazina
Gati 20 vite pas skandalit me David Beckham - Rebecca Loos po jeton larg vëmendjes, e martuar me një doktor në Norvegji dhe nënë e dy fëmijëve

Gati 20 vite pas skandalit me David Beckham - Rebecca Loos po jeton larg vëmendjes, e martuar me një doktor në Norvegji dhe nënë e dy fëmijëve

Magazina
Dyshimet për

Dyshimet për "ndarje" nga bashkëshorti, flet Blerina Kllokoqi Rugova: Po të ndodhte diçka mes nesh, e gjithë Kosova do e merrte vesh

Magazina
Kalo në kategori