LAJMI I FUNDIT:

Nëse largohet nga Real Madridi, Capello “i gjen” Ancelottit aventurën e re

Nëse largohet nga Real Madridi, Capello “i gjen” Ancelottit aventurën e re

Fabio Capello e përshkroi Carlo Ancelottin si trajnerin më të madh italian të të gjitha kohërave dhe tha se nëse merr drejtimin e Brazilit, do të ishte një ëndërr e realizuar për karrierën e 63-vjeçarit.

Reklama

Italiani është duke u lidhur me kalimin te Selecao që kur përfundoi Kampionatin Botëror në Katar dhe pasi Tite e liroi postin, pas humbjes së tyre në çerekfinale nga Kroacia.

ESPN Brazil raportoi të premten se Ancelotti ka pranuar të bëhet trajner i Brazilit, me të përfunduar ky sezon.

Carlo Ancelotti dhe Federata Braziliane e Futbollit mohojnë lajmin se ka marrëveshjes mes tyre për rolin e përzgjedhësit
Lexo po ashtu Carlo Ancelotti dhe Federata Braziliane e Futbollit mohojnë lajmin se ka marrëveshjes mes tyre për rolin e përzgjedhësit

Megjithatë, federata brazilian e futbollit i ka mohuar raportimet e tilla – duke pretenduar se thashethemet që lidhin italianin me postin e trajnerit të Brazilit, ishin të pabaza.

Ancelotti konfirmoi gjithashtu planet e tij për të qëndruar në Real Madrid pasi skuadra e tij mundi Al-Hilal të shtunën në një finale emocionuese me tetë gola finalen e Kupës së Botës për Klube.

Megjithatë, Capello ka thënë se shpreson që Brazili të punësojë Ancelottin pasi beson se 63-vjeçari është trajneri më i madh italian i të gjitha kohërave.

Katër opsionet e Real Madridit për të zëvendësuar Carlo Ancelottin - nëse Los Blancos nuk ia dalin të mbrojnë titullin e La Ligas
Lexo po ashtu Katër opsionet e Real Madridit për të zëvendësuar Carlo Ancelottin - nëse Los Blancos nuk ia dalin të mbrojnë titullin e La Ligas

“Ancelotti është një trajner i madh, më i madhi që kemi pasur në Itali, ai është më i miri nga të gjithë sepse të fitosh kudo është e vështirë”, deklaroi ai për Radio Rai.

Capello vazhdoi të nënvizoi faktin se drejtimi i një ekipi kombëtar është shumë ndryshe nga ai i një klubi.

Edhe pse, Capello beson se Ancelotti – i cili ka fituar tituj në secilën nga pesë ligat kryesore evropiane – ka atë që duhet për të pasur sukses. /Telegrafi/