Dita e inaugurimit të presidentit amerikan është moment i jashtëzakonshëm dhe kryesisht perfomojnë shumë yje të estradës botërore muzikore.

Por, disa prej këngëtarëve të famshëm kanë refuzuar edhe publikisht të këndojnë në ditët e sotme të tillë si Barbra Streisand, Ricky Martin, Beyonce dhe Kelly Clarkson, transmeton Telegrafi.

Gjithashtu raportohet se edhe Elton John, Kiss dhe Garth Brooks janë në mesin e atyre që kanë refuzuar ofertën e organizatorëve.

Ndërkohë, 3 Doors Down dhe Toby Keith kanë kënduar mbrëmë në koncertin e para inaugurimit të Trumpit, i cili u mbajt mbrëmë në Lincoln Memorial.

Më poshtë kemi nëntë emrat e yjeve që kanë refuzuar të këndojnë sot në inaugurimin e Donald Trumpit. /Telegrafi/

Elton John

Elton John

Céline Dion

Céline Dion

Garth Brooks

Garth Brooks

Kiss

Kiss

Moby

Moby

Andrea Bocelli

Andrea Bocelli

David Foster

David Foster

Rebecca Ferguson

Rebecca Ferguson

Charlotte Church

Charlotte Church