LAJMI I FUNDIT:

Negreira akuzon Barcelonën për ‘cinizëm’ dhe paralajmëron për ‘mashtrim procedural’

Negreira akuzon Barcelonën për ‘cinizëm’ dhe paralajmëron për ‘mashtrim procedural’

Mbrojtja e ish-zëvendëspresidentit të Komitetit Teknik të Gjyqtarëve (CTA), Enriquez Negreira, e ka cilësuar si një “ushtrim cinizmi” dhe “mashtrim procedural” përpjekjen e fundit të FC Barcelona për t’u paraqitur si akuzë në ‘rastin Negreira’.

Reklama

Negreira ka kundërshtuar kategorikisht përpjekjen e Joan Laporta, nëpërmjet avokatit të tij, ndaj përpjekjes së subjektit të kryesuar nga presidenti i Barçës për të pasur statusin e dyfishtë të të hetuarit dhe viktimës.

Dokumenti i paraqitur para gjykatës nga mbrojtja, në të cilin El Mundo ka pasur qasje, “kundërshton kërkesën për përfaqësim procedural” dhe nuk heziton ta cilësojë këtë veprim si “ushtrim cinizmi”.

Barcelona konfirmon konferencën për shtyp për të dhënë detaje mbi çështjen Negreira
Lexo po ashtu Barcelona konfirmon konferencën për shtyp për të dhënë detaje mbi çështjen Negreira

Negreira, i cili pretendon se është me sëmundjen e Alzheimer dhe ka refuzuar të dëshmojë në Prokurori për këtë arsye, i përgjigjet në këtë mënyrë letrës së paraqitur nga Barça, në të cilën ai paraqitet si viktimë e një krimi të dyshuar të administrimit të padrejtë.

Ndryshe, Barcelona rrezikon dënime të mëdha nga La Liga, por edhe UEFA shkaku i “rastit Negreira”, ku thuhet se kanë kryer pagesa kundrejt favoreve nga gjyqtarët në ndeshjet brenda kampionatit viteve të kaluara. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Kalo në kategori