LAJMI I FUNDIT:

Në kërkim të 11-të të rinjve më të mirë të futbollit botëror: Marca e nis me garën me dyshen sulmuese Broja vs Ekitike

Në kërkim të 11-të të rinjve më të mirë të futbollit botëror: Marca e nis me garën me dyshen sulmuese Broja vs Ekitike

Gazetarët David Fer dhe Alberto Rubio do të sfidojnë njëri-tjetrin çdo javë në MARCA për të gjetur xhevahiret më të mëdha të ‘planetit të futbollit’.

Reklama

Në MARCA do të jetë çdo javë një sfidë e re. Ekipi i David Fer është emëruar Hypeados, ndërsa ai i Alberto Rubio do të quhet Protegidos FC. Ata do të jenë në kërkim të ‘Njëmbëdhjetës më të mirë’ të rinj në futbollin botëror.

Sfida ka filluar më butë, pasi është kërkuar një qendërsulmues i lindur nga viti 2001 e tutje dhe që ka një vlerë më të vogël ose të barabartë me 10 milionë euro sipas ‘Transfermarkt’.

Të gjitha lajmet nga Armando Broja
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Armando Broja

Kishte mjaft opsione: Benjamin Sesko (Salzburg), Ricardo Pepi, (Augsburg), Georginio Rutter (Hoffenheim), Brian Brobbey (Ajax), Gonçalo Ramos (Benfica), Lassina Traoré (Shakhtar Donetsk), Joao Pedro (Watford).

Megjithatë, David Fer ka nënshkruar me Hugo Ekitike që luan te Stade Reims, ndërsa Alberto Rubio ka nënshkruar me Armando Broja e Southamptonit.

Por lexuesit e Marca-s do të mund tua bëjmë më të lehtë punën duke votuar se cilin e preferojnë më shumë.

Edhe ju mund të votoni duke klikuar në linkun më poshtë.

Aktualisht me votat e marra Broja është në epërsi ndaj Ekitike si blerje më e mirë.

Kujtojmë që Armando Broja ka fituar një vend të respektuar në botën e futbollit, për talentin që ka dhe paraqitjet e tij në Ligën Premier këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori