LAJMI I FUNDIT:

“Ne hedhim plumb dhe njerëz të vdekur”, Di Maria dhe familja e tij kërcënohen me vdekje nga narkoterroristët

“Ne hedhim plumb dhe njerëz të vdekur”, Di Maria dhe familja e tij kërcënohen me vdekje nga narkoterroristët

Familja e yllit argjentinas, Angel Di Maria ka marrë kërcënime me vdekje pasi ish-lojtari i Real Madridit pranoi se do të dëshironte ta përfundonte karrierën e tij në Rosario Central, klubi me të cilin debutoi në 2005.

Futbollisti 36-vjeçar, i cili aktualisht luan për Benficën, ka marrë kërcënimin në shtëpinë e tij familjare në periferi të Rosarios.

Mediat lokale raportuan se një makinë la një shenjë përpara kompleksit privat Funes Hills Miraflores ku zakonisht qëndron Di Maria, duke e paralajmëruar atë se as guvernatori i provincës Maximiliano Pullaro nuk mund të garantonte sigurinë e tij nëse ai kthehej në qytet.

“Thuaji djalit tënd Angel që të mos kthehet më në Rosario, sepse përndryshe do ta gërvishtim duke vrarë një anëtar të familjes. As Pullaro nuk do të të shpëtojë. Ne nuk hedhim letra të vogla. Ne hedhim plumb dhe njerëz të vdekur”, ishte mesazhi që i lanë babait të Di Marias, sipas ‘Infobae‘, duke cituar burime policore.

Gabriel Lopez, kreu i sigurisë për urbanizimin, deklaroi se “katër shpërthime” u dëgjuan përpara se një Renault Megane të largohej me shpejtësi pasi hodhi një qese të zezë najloni.

“Narkoterroristët” po përhapin terror në Rosario dhe kanë detyruar qeverinë të ndërhyjë

Kohët e fundit qyteti i Rosarios ka përjetuar një rritje intensive të dhunës, për të cilën janë përgjegjës grupet e përshkruara si “narkoterroristë”.

“Ka një angazhim të palëkundur për të luftuar trafikun e drogës ”, deklaroi ministri i Mbrojtjes, Luis Petri, i cili nisi një operacion ku u vendosën trupa dhe mjete të Forcave të Armatosura në Rosario.

Klubi Rosario Central Atletico lëshoi ​​një deklaratë për të hedhur poshtë kërcënimet ndaj Di Maraas.

“Ne ndihemi të dëmtuar, të dëmtuar dhe të dëmtuar sepse këto lloj veprimesh të dhunshme sulmojnë drejtpërdrejt ekonominë dhe suksesin sportiv të klubeve. Jo, ata nuk mund të lejohen të friksojnë futbollistët apo sulmojnë ata ose familjet e tyre që janë protagonistët kryesorë të ngjarjeve sportive dhe as nuk mund të lejohet dhuna ndaj ndonjë akteri të familjes së futbollit”, thuhet në deklaratë.

Për momentin Di Maria, ish-lojtar i Rosario Central, Real Madrid, Manchester United, PSG dhe Juventus, është i përqendruar te kombëtarja argjentinase. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori