LAJMI I FUNDIT:

Ndërhyrja e Ramosit në Salahun nuk ishte rastësi, të njëjtën gjë ia kishte bërë edhe Alvesit në finalen e 2017

Ndërhyrja e Ramosit në Salahun nuk ishte rastësi, të njëjtën gjë ia kishte bërë edhe Alvesit në finalen e 2017
Foto: Getty Images

Sergio Ramos është lojtari më i urryer në botë pas ndërhyrjes në Mohamed Salah gjatë finales së Ligës së Kampionëve.

Reklama

Real Madrid fitoi me rezultat 3-1 ndaj Liverpoolit në finalen e madhe të zhvilluar të shtunën mbrëma në Olimpic Stadium të Kievit.

Megjithatë, ndeshja ishte e barabartë nga të dyja skuadrat deri në lëndimin e Salah, i cili u detyrua ta lë fushën e lojës në minutën e 30-të.

Ramos me mesazh emocionues për Salahun: Shërim të shpejtë Momo, mbi të gjitha ne jemi shokë
Lexo po ashtu Ramos me mesazh emocionues për Salahun: Shërim të shpejtë Momo, mbi të gjitha ne jemi shokë

Ky lëndim i yllit egjiptian erdhi pas një ndërhyrje të kapitenit të Realit, Ramos, i cili pas rrëzimit ia dëmtoi shpatullën duke ia pamundësuar vazhdimin e ndeshjes.

Momenti i ndërhyrjes së Ramos në Salah (Getty Images)

Pas këtij dëmtimi, Reali e pati më të lehtë fitoren dhe Ramos u kthye në njeriun më të urryer në botë për momentin.

Kapiteni i Realit pas ndeshjes i kërkoi falje Salahut për lëndimin e pësuar teksa deklaroi se ndërhyrje nuk kishte asnjë qëllim të keq.

Por, tifozët e Liverpoolit të indinjuar me faktin se humbën trofeun e Ligës së Kampionëve kanë filluar një fushatë ‘anti-Ramos’.

Avokati egjiptian padit Ramosin për lëndimin e Salahut, kërkon një miliard euro dëmshpërblim për 'dëm fizik dhe psikologjik' të një kombi të tërë  
Lexo po ashtu Avokati egjiptian padit Ramosin për lëndimin e Salahut, kërkon një miliard euro dëmshpërblim për 'dëm fizik dhe psikologjik' të një kombi të tërë  

Së fundmi, një tifoz i klubit anglez ka gjetur një video të finales së vitit të kaluar ndaj Juventusit, ku Ramos kishte ndërhyrë ngjashëm ndaj Dani Alvesit.

Megjithatë, për dallim nga ndeshja ndaj Liverpoolit, në ndeshjen ndaj Juventusit gjyqtari kishte vendosur ta ndëshkonte me të verdhë spanjollin. /Telegrafi/

Ndërhyrja ndaj Dani Alves: 

Në trend Sport

Më shumë
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Liga e Kampionëve
Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori