Samir Nasri njoftoi daljen në pension vetëm disa muaj më parë, por pamja e tij në një ndeshje revyale tregon se ai ka kohë që nuk stërvitet.

Reklama

Ish -mesfushori i talentuar francez ishte një nga befasitë në “Match des Heros” , një ndeshje mes legjendave të Olympique de Marseille dhe një ekipi të UNICEF.

Ish-lojtari i Manchester City dhe Sevilla, ndër të tjera, u shfaq shumë në mbipeshë dhe në një formë të dukshme të ulët.

Imazhi tashmë është bërë viral në rrjetet sociale.

Në moshën 34 vjeçare, Nasri kishte qenë vetëm pa një ekip për një vit kur i dha fund aventurës së tij me Anderlechtin.

Reklama

Ish-lojtari francez zbuloi në disa deklarata periudhën e tij te Sevilla, kur filloi të qëndronte më shumë në klube nate. “Sampaoli më tha: ‘Mund të dalësh, të pish, të bësh çfarë të duash, unë të mbuloj për ty'”.

Reklama

Nasri ishte në një ekip me emra si Robert Pires, Marsei Desailly, Fabrizoi Ravanelli dhe Didier Drogba, ndërsa në ekipin e UNICEF u shfaqën figura të shquara si Abidal, Karembeu, Cambiasso, Kluivert dhe Gaizka Mendieta spanjolle. /Telegrafi/