LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Napoli blen talentin e Bologbas

Zyrtare: Napoli blen talentin e Bologbas

Pasi shiti Gonzalo Higuainin, Napoli ka blerë disa lojtarë me 90 milionët që mori nga Juventusi.

Reklama

I fundit është mesfushori i talentuar i Bolognas, Amadu Diavara.

Vetëm 19 vjeç, mesfushori nga Guinea mahniti sezonin e shkuar te Bologna, duke qenë një ndër zbulimet e kampionatit, ndaj këtë verë e kërkonin shumë klube.

Të gjitha lajmet nga Serie A
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Serie A

Një moment Milani u duk shumë pranë, por problem ishte se Bologna donte 15 milionë euro në dorë, pa huazime.

Menjëherë ka përfituar Napoli, që ka kënaqur Bolognan dhe sot ka firmosur me djaloshin, që mund të kushtojë disa herë më shumë pas pak vitesh.

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori