Motra e Giorgio Chellinit e ka ‘goditur’ Leonardo Bonuccin për transferimin e tij te Milani, duke i thënë se “paratë gjithmonë fitojnë”.

Mbrojtësi i Juventusit do ta përfundojë kalimin e tij tek Rossonerët sot (e premte) më vonë, në një transferim shokues që mendohet të jetë me vlerë prej 40 milionë euro plus dy milionë tjera bonuse.

Sky: Bonucci te Milani, e kryer Sky: Bonucci te Milani, e kryer

Megjithatë, ky transferim nuk është pritur mirë nga të gjithë, në veçanti nga tifozët e Zonjës së Vjetër, por edhe nga motra e Chiellinit, e cila ka reaguar duke ia përmendur paratë.

“Të gjithë e donin atë si kapiten”, shkroi fillimisht Silvia Chiellini në Facebook.

Bonucci arrin në Milano, tifozët i bëjnë pritje të madhe (Foto/Video) Bonucci arrin në Milano, tifozët i bëjnë pritje të madhe (Foto/Video)

“Të gjithë e donin atë si një simbol të ri të Bianconerëve dhe pastaj paratë gjithmonë fitojnë. Nuk kam fjalë”, e ka mbyllur shkrimin e saj motra e mbrojtësit italian.

Bonucci ishte pjesë e mbrojtjes së famshme ‘BBC’ së bashku me Chiellinin dhe Andrea Barzagli. /Telegrafi/

Postimi i motrës së Chiellinit