Monaco mbështet kampin e trajnimit “Talent Kosova”, që synon të zbulojë talentet e ardhshme.

Lojtarët e rinj të lindur në mes të viteve 2001 dhe 2009, do të mund të paraqiten në kampin që do të organizohet në Kosovë.

Qëllimi i këtij zbulimi është zbulimi i talenteve të rajonit. Kohëzgjatja e një dite të testimit është katër orë, gjatë së cilës të rinjtë marrin pjesë në një ndeshje 7 me 7 futbollistë.

Ata do vlerësohen sipas një sistemi inovativ digjital të zhvilluar nga “Talentet e Kosovës”. Disa prej tyre do të kenë mundësinë që të vizitojnë klubin francez falë këtij kampi stërvitor.

Ardian Kozniku sjell Lokomotivën e Zagrebit në Gjakovë, kroatët me kamp për zbulimin e talentëve Ardian Kozniku sjell Lokomotivën e Zagrebit në Gjakovë, kroatët me kamp për zbulimin e talentëve

Ndryshe, AS Monaco ka qenë tetë herë kampion francez gjersa gjatë sezonit 2016-2017 ka depërtuar deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve dhe ka fituar titullin e kampionit Francez.

Për më tepër klikoni KËTU. /Telegrafi/