Engjëllushet portugeze të Victoria’s Secret, Sara Sampaio dhe Adraiana Lima kanë ngjashmëri me njëra tjetrën fal pamjes së tyre prej brune dhe syve të kaltër.

Nga ngjyra e flokëve, sytë të mëdhenj dhe buzët e trashë do të mendonit se ato janë binjake. Fal flokëve kaçurrele ngjyrë kafe ato shpesh here ngatërrohen me njëra tjetrën nëpër revista.

Flokë kaçurrele bionde, hunda të rrumbullakëta dhe kockë holle, padyshim se këto dy modele janë përfitueset më të mëdha në shfaqjet e Victoria’s Secret.

Emily Ratajkowski dhe Kendall Jenner

Antonia Petrovic dhe Freja Beha Erichsen


Bella Hadid dhe Carla Bruni


Dyshja mburret me mollëzat, linjat e forta të ballit dhe buzët e përsosura.

Gigi Hadid dhe Candice Swanepoel