LAJMI I FUNDIT:

Mo Farah paralajmëron i zhgënjyer për fundin e karrierës së tij

Mo Farah paralajmëron i zhgënjyer për fundin e karrierës së tij

Medalisti olimpik dhe kampioni i botës Mo Farah deklaroi se karriera e tij mund të përfundojë, pasi ai e mbylli i dyti maratonën 10,000 të Londrës.

Atleti i njohur britanik u rikthye të vrapojë për herë të parë që nga Qershori i kaluar, ku ai dështoi që të kualifikohej për në Lojërat Olimpike të Tokios.

39-vjeçari e mbylli konkurrimin një minutë më tepër se sa koha e tij më e mirë, ndërsa i pari doli 26-vjeçari Elis Kros, i cili ishte katër sekonda më i shpejtë.


Të gjitha lajmet nga Mo Farah
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Mo Farah

“Në një garë, trupi duhet që të jetë gati. Nevojitet gjendja më e mirë mendore e fizike të konkurrosh me këta djem”, ka thënë ai fillimisht.

“E dua këtë sport dhe çfarë bëj, kam pasur një karrierë të gjatë. Në karrierën time, kurrë nuk kam qenë kaq shumë gjatë jashtë garimit. Elisi i bëri gjërat mirë dhe më mundi”.

Farah e ka fituar garën e Londrës shtatë herë. Ai shtoi se kampionati botëror në Eugene do t’i mungojë, por nuk pranoi të përgjigjej kur u pyet nëse do të vraponte në Lojërat Olimpike të Komonuelthit apo kampionatin evropian në Gusht. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

La Liga
Kalo në kategori