LAJMI I FUNDIT:

Ministri Hajrulla Çeku me reagim të fuqishëm pas dhunës në ndeshjen Ponte-Peja, thotë se do të merren masa për të gjithë të përfshirët

Ministri Hajrulla Çeku me reagim të fuqishëm pas dhunës në ndeshjen Ponte-Peja, thotë se do të merren masa për të gjithë të përfshirët

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka reaguar me anë të faqes zyrtare pas dhunës dhe ekseseve në ndeshjen mes Ponte Prizrenit dhe Pejës.

Reklama

Ndeshja vendimtare e gjysmëfinales së play-offit të Superligës në basketboll mes Ponte Prizrenit dhe Pejës është ndërprerë pas pjesës së parë.

Pikërisht pas mbylljes së pjesës së parë ka ndodhur një përleshje e madhe, derisa lojtarët ishin duke u larguar nga parketi për të shkuar në zhveshtore.

Ndërpritet ndeshja Ponte Prizreni – Peja, pejanët akuzojnë vendasit për dhunë pas pjesës së parë
Lexo po ashtu Ndërpritet ndeshja Ponte Prizreni – Peja, pejanët akuzojnë vendasit për dhunë pas pjesës së parë

Në përleshje janë përfshirë lojtarët e të dy skuadrave, ku kanë shkëmbyer goditje, ndërsa është dukur të jenë përfshirë edhe persona të tjerë.

Pas kësaj ngjarje të shëmtuar ka reaguar edhe ministri i Sportit, Hajrulla Çeku, i cili ka thënë se kjo dhunë do të adresohet dhe të përfshirët do të marrin dënimin e merituar.

Reagon Ponte Prizreni, tregon versionin e tyre të ngjarjes: Akuzon Berishën dhe gjyqtarët për ndërprerjen e ndeshjes
Lexo po ashtu Reagon Ponte Prizreni, tregon versionin e tyre të ngjarjes: Akuzon Berishën dhe gjyqtarët për ndërprerjen e ndeshjes

Postimi i plotë pa ndërhyrje i ministrit Çeku:

Shqetësuese janë ngjarjet nga takimi i sontëm basketbollistik mes KB Ponte dhe KB Peja në Prizren, i ndërprerë me vendim të gjyqtarëve. Por, nuk do të kalojnë pa adresim të përgjegjësisë dhe marrje të masave. Sulmet fizike, fyerjet e veprimet tjera anti-sportive do të marrin përgjigjen e merituar.

Jemi duke i grumbulluar të gjitha informatat për incidentin. Për nesër kam ftuar në takim Federatën e Basketbollit të Kosovës, ndërsa të enjtën do të ftojmë takimin e Këshillit kombëtar për parandalimin e dhunës dhe dukurive negative në sport. Ndërkohë presim edhe raportin e Policisë së Kosovës për rastin.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Serie A
Kalo në kategori