LAJMI I FUNDIT:

Reagon Ponte Prizreni, tregon versionin e tyre të ngjarjes: Akuzon Berishën dhe gjyqtarët për ndërprerjen e ndeshjes

Reagon Ponte Prizreni, tregon versionin e tyre të ngjarjes: Akuzon Berishën dhe gjyqtarët për ndërprerjen e ndeshjes

Ponte Prizreni ka dalë me komunikatë pas ndërprerjes së ndeshjes ndaj Pejës, që ishte e fundit e gjysmëfinales në Superligën e Kosovës në basketboll.

Reklama

Klubi i Pontes e ka akuzuar Dardan Berishën për provokim të situatës, që shkoi pastaj në një rrahje masive mes lojtarëve. Klubi prizrenas në reagimin e tyre i është drejtuar Berishës me “ish-reprezentuesi polak”.

“Në fund të çerekut të dytë ish-reprezentuesi polak, gjatë gjithë kohës duke provokuar dhe ofenduar në mënyrën më të rëndë jo vetëm bankën por edhe gjyqtarin Mumini, i cili nuk pat autoritet që ta jep edhe teknikën e dytë. Si pasojë e kësaj lojtarët pejanë, konkretisht Brandon Walters, sulmoi lojtarin Leurit Morina, 17-vjeç”.

Ndërpritet ndeshja Ponte Prizreni – Peja, pejanët akuzojnë vendasit për dhunë pas pjesës së parë
Lexo po ashtu Ndërpritet ndeshja Ponte Prizreni – Peja, pejanët akuzojnë vendasit për dhunë pas pjesës së parë

“Kjo erdhi në saje të neglizhencës së Komesarit të garave, Faton Kurshumliu, i cili me delegim katastrofik të gjyqtarëve e solli fatin deri te përleshja. Të lënduarit kanë hapur rast dhe kanë marrë trajtim nga emergjenca dhe është hapur rasti në polici. Kryesia e klubit tani do të merr vendim për hapat e mëtejmë”, thuhet në komunikatën e Ponte Prizrenit.

Berisha aktualisht është kapiten i Përfaqësueses së Kosovës në basketboll. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori