LAJMI I FUNDIT:

Milwaukee mposhtet në shtëpi nga Philadelphia, Toronto befasohet nga Detroiti

Milwaukee mposhtet në shtëpi nga Philadelphia, Toronto befasohet nga Detroiti
Joel Embiid (Foto: Rob Carr/Getty Images/Guliver)

Lideri aktual i Konferencës së Lindjes, Milwaukee Bucks ka pësuar humbje para adhuruesve të vet nga Philadelphia 76ers. Në një ndeshje spektakolare të zhvilluar në Fiserv Forum Milwaukee, 76ers kanë triumfuar me pesë pikë diferencë 125-130.

Reklama

Qendra Joel Embiid ishte fantastik në këtë takim me 40 pikë të shënuara e 15 asistime. Me lojë të mirë te mysafirët u dalluan edhe Jimmy Butler me 27 pikë si dhe JJ Redick që shtoi 19 të tjera.

Vendasve nuk i mjaftuan as 52 pikët nga Giannis Antetokounmpo që shtoi edhe 16 kërcime e shtatë asistime në këtë takim. Kris Middleton gjithashtu zhvilloi një ndeshje të mirë me 19 pikë e Brook Lopez shtoi 14 të tjera por që nuk mjaftuan për fitore.

NBA
Lexo po ashtu NBA

Humbje befasuese ka pësuar edhe Toronto Raptors në udhëtim te Detroit Pistons me tri pikë diferencë 110-107.

Blake Griffin me 25 pikë, tetë kërcime e tre asistime ishte më meritori për fitoren e Pistons, ndërsa me lojë të mirë u dallua edhe Reggie Jackson me 20 pikë të tjera. Për skuadrën kanadeze më efikasi ishte Kawhi Leonard me 33 pikë e 10 kërcime.

Rezultatet:

New York Knicks – LA Lakers 124:123
Miami Heat – Charlotte Hornets 93:75
Milwaukee Bucks – Philadelphia 76ers 125:130
Detroit Pistons – Toronto Raptors 110:107
Orlando Magic – Atlanta Hawks 101:91
Sacramento Kings – Chicago Bulls 129:102
Houston Rockets – Minnesotta Timberwolves 117:102
LA Clippers – Brooklyn Nets 119:116

/Telegrafi/