Milani do ta konfirmojë transferimin e Divock Origi në ditët në vijim, mirëpo sulmuesi nuk do të stërvitet me skuadrën së paku 10 ditë, sepse është duke u shëruar nga një lëndim muskulor.

Ish-lojtari i Liverpoolit iu është nënshtruar ekzaminimeve mjekësore me kampionin e Serie A në javën e kaluar, por Rossonerët akoma nuk e kanë zyrtarizuar transferimin.

Sipas gazetarit të Calciomercato.com, Daniele Longo, njoftimi zyrtar është shtyrë për çështje burokratike, por konfirmimi do të vijë në ditët e ardhshme.

(Fotomontazh: Twitter)

Milani i ka nisur sot (e hënë) përgatitjet parasezonale, ndërsa Origi do të njihet me bashkëlojtarët e rinj gjatë të martës.

Divock Origi mbyll transferimet në sulm te Milani, kuqezinjtë kanë plane të përforcohen në pozita të tjera Divock Origi mbyll transferimet në sulm te Milani, kuqezinjtë kanë plane të përforcohen në pozita të tjera

Calciomercato.com dhe Gazzetta raportojnë se 27-vjeçari nuk do t’i nisë menjëherë stërvitjet derisa ta tejkalojë lëndimin që e pësoi në pjesën e dytë të sezonit në Anfield. /Telegrafi/