LAJMI I FUNDIT:

Milani synon fitoren e radhës në udhëtim te Fiorentina, formacionet zyrtare

Milani synon fitoren e radhës në udhëtim te Fiorentina, formacionet zyrtare

Fiorentina dhe Milani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Serie A.

Reklama

Rossonerët udhëtojnë drejt Firencës për t’u përballur me klubin Viola në ndeshjen që pritet të zhvillohet në stadiumin Artemio Franchi me fillim nga ora 20:45.

Ekipi i Stefano Piolit vjen nga një seri prej tri fitoreve radhazi dhe synon fitoren e katërt për t’u kaluar në pozitën e dytë në tabelë.

Në anën tjetër, vendasit kanë rifilluar gjetjen e formën me një barazim dhe një fitore në dy ndeshjet e fundit dhe synojnë të vazhdojnë rezultatet pozitive.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Fiorentina: Terracciano; Dodo, Martinez Quarta, Igor, Biraghi; Amrabat, Mandragora; Nico Gonzalez, Bonaventura, Ikone; Cabral

Milan: Maignan; Kalulu, Thiaw, Tomori; Messias, Bennacer, Tonali, Theo Hernandez; De Ketelaere; Rebic, Giroud

/Telegrafi/