LAJMI I FUNDIT:

Milani shkon në pushim me epërsi ndaj Tottenhamit

Milani shkon në pushim me epërsi ndaj Tottenhamit
(Foto: Twitter/UEFA Champions League)

Vetëm një gol është shënuar në pjesën e parë të sfidës së parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, ndërmjet Milanit dhe Tottenham Hotspur.

Reklama

Skuadra vendase e nisi shumë mirë takimin në San Siro duke arritur ta zhbllokojë rezultatin që në minutën e shtatë.

Një goditje të Theo Hernandez e devijoi portieri në drejtim të Brahim Diaz, i cili e dërgoi topin në rrjetë.

(Foto: Twitter/AC Milan)

Kur po afrohej fundi i fraksionit të parë, Theo Hernandez ka mundur të reagonte më mirë në ndërtimin e një mundësie rreziku, por pasimi nuk ishte i duhuri.

Pritet të shihet cili do të jetë reagimi i Tottenhamit në gjysmën e dytë, pasi lojtarët t’i marrin direktivat e Antonio Contes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Ligat tjera
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga
Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendonte të largohej nga Real Madridi

Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendonte të largohej nga Real Madridi

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League
Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

La Liga
Kalo në kategori