LAJMI I FUNDIT:

Milani përmbys Liverpoolin në pjesën e parë, Rebic e Diaz shënojnë

Milani përmbys Liverpoolin në pjesën e parë, Rebic e Diaz shënojnë

Pjesa e parë mes Liverpoolit dhe Milanit po del të jetë shumë e fortë, ku kuqezinjtë edhe pse ishin në disavantazh u kthyen në fund.

Reklama

Anglezët e kanë nisur shumë mirë ndeshjen, duke rrezikuar disa herë.

Në minutën e 9-të, Trent Alexander-Arnold u fut në zonë gjuan, ndërsa nga topi i devijuar pëson Mike Maignan (1-0).

Vetëm pak minuta më pas Ismael Bennacer luan me dorë në zonë, ku gjyqtari akordoi penallti.

Nga pika e bardhë gjuan Salah, por Maignan mbron goditjen e tij, dhe të një sulmuesi tjetër të Liverpoolit pastaj.

Milani u kthye furishëm në minutat e fundit, duke barazuar fillimisht me Ante Rebic, i cili shënoi pas asistimit të Rafael Leaos (1-1).

Në minutën e 44-të, Milani ktheu gjithçka në favor, ku Brahim Diaz arriti të shënojë në portën e zbrazët, pas topit të kthyer nga Robertson (2-1).

Deri më tani pamë një pjesë të parë të jashtëzakonshme, ku edhe pjesa e dytë pritet të jetë e tillë. /Telegrafi/