Raportohet se Milani është shumë i interesuar për anësorin e Real Sociedadit,  shqiptarin Adnan Januzaj, lojtari që ishin afër të nënshkruanin me të edhe para dy viteve. 

Sipas gazetës spanjolle Mundo Deportivo, 24-vjeçari kërkon të largohet nga La Liga këtë verë, me Rossonerët që janë kthyer në tavolinë për bisedime.

Adnan Januzaj në aksion . (Photo by David Ramos/Getty Images)

Lojtari nuk e ka treguar shkëlqimin që e kishte kur debutoi me Manchester Unitedin në vitin  2013, ku i kishte dy huazime, te Borussia Dortmund dhe Sunderland.

Përfundimisht reprezentuesi i Belgjikës kaloi te Real Sociedad në vitin 2017 për 10 milionë euro.

Ai këtë sezon ka shënuar një herë në 20 paraqitje.

Januzaj te Belgjika . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Po ashtu mësohet nga kjo gazetës se edhe klube si Real Madrid, Barcelona, Paris Saint-Germain, Sevilla dhe Ajax, janë duke e shikuar situatën e tij. /Telegrafi/