LAJMI I FUNDIT:

Milani kthehet te fitorja, mposht Torinon me golin e Giroud

Milani kthehet te fitorja, mposht Torinon me golin e Giroud

Milani ka shënuar fitore ndaj Torinos me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së 22-të në Serie A.

Reklama

Pjesa e parë nuk solli edhe shumë, me të dy skuadrat që ishin koncentruar në  mbrojtje.

Rasti i vetëm erdhi në minutën e 18-të, me Antonio Sanabrian që gjuajti afër portës.

Milani u paraqit në pjesën e dytë me Rafael Leaon i cili gjuajti në kuadrat, por portieri mysafir ishte në vend.

Në minutën e 62-të, u shënua edhe goli i vetëm në këtë ndeshje me Olivier Giroud që gjeti rrjetën pas asistimit të Theo Hernandez.

Milani kishte edhe një rast me Theo Hernandez, por topi shkoi ngjitur me shtyllën.

Kampioni aktual ngjitet në vendin e tretë pas kësaj fitoreje me 41 pikë, ndërsa Torino mbetet e shtata me 30 pikë. /Telegrafi/


Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Drita zhvendos në Lipjan derbin ndaj Gjilanit dhe ua ndalon hyrjen “Skifterave”, arsyeja është interesante

Drita zhvendos në Lipjan derbin ndaj Gjilanit dhe ua ndalon hyrjen “Skifterave”, arsyeja është interesante

Superliga
Al-Khelaifi flet për të ardhmen e Mbappes

Al-Khelaifi flet për të ardhmen e Mbappes

Ligue 1
Lamine Yamal ka nënshkruan kontratën e re me Barcelonën – Romano zbulon dy detaje kyçe të marrëveshjes

Lamine Yamal ka nënshkruan kontratën e re me Barcelonën – Romano zbulon dy detaje kyçe të marrëveshjes

La Liga
Kalo në kategori